Masáže

Zde se dovíte více o nabízených masážích.

Klasická masáž
patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou), dále uvolňuje kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, vstřebávání výronů a otoku a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest.

Klasická masáž se může stát prostředkem, který nám může pomoci vzepřít se nemilosrdnému návalu práce a neshod ve svém okolí. Je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci. Doporučuje se při stavech po fyzickém vyčerpání nebo při svalové únavě. Při masáži se využívají různé masážní prostředky (emulze, vonné oleje apod.), které usnadní aplikaci jednotlivých masážních hmatů.
Více čtěte zde >>>

Havajská masáž Lomi Lomi
je kouzelným smyslovým zážitkem a právem se považuje za perlu mezi masážemi. Umí očarovat luxusem, výjimečností a originalitou. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Havajská masáž Lomi Lomi (milující ruce) využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik a je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.

Někdy bývá také nazývána Loving Hand (laskavé ruce). Speciální technika a rytmus havajské masáže ve spojení s vůní aromatických olejů vyvolávají hluboký terapeutický a relaxační účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Klient se tak snadno může odpoutat od každodenní reality a soustředit se na sebe a na svou relaxaci.

Havajská masáž Lomi Lomi je vhodná především pro klienty, kteří jsou denně vystavováni psychickému a fyzickému tlaku,
při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při častých bolestech celého organismu, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení,
při vnitřní nerovnováze, nervozitě a podráždění.
Více čtěte zde >>>

Breussova masáž
je metoda, která spočívá i intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře, přičemž důraz je kladen na postižená místa. Také ji nazýváme masáž meziobratlových plotének. Breussova masáž je jemná, energická a účinná metoda, kterou lze působit na nervový systém a pohybový aparát a to především páteř. Meziobratlové ploténky díky masážnímu oleji nabobtnají a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Takto prováděná masáž se dá velice dobře kombinovat s Dornovou metodou. Spojením těchto dvou metod lze zcela lehce a bez rizik vyléčit mnohé problémy páteře, jako jsou bolesti meziobratlových plotének, nebo ústřel.

Jednostrannou činností, nesprávným držením těla a vrozenými deformacemi, vznikají problémy s páteří a se zády. Víme, že lidská páteř má přirozeně dvojesovité zakřivení. Jestliže je bederní, nebo hrudní část páteře nepřiměřeně prohnutá, vznikají nám problémy a bolest zad. Lidé mají stále méně času na sportovní aktivitu a jejich tělo trpí. V tomto případě je vhodné využít pravidelné Breussovy masáže.
Více čtěte zde >>>

Medová detoxikační masáž
je velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu. Odstraňuje toxiny z těla, omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu.

Imunitní systém může být oslaben nebo zhroucen nahromaděnými toxiny a jedy, které se do těla dostávají z životního prostředí, potravin
a léků. Zhroucení imunitního systému má za následek propuknutí mnoha nemocí. Normální cesty vylučování jedů z těla jsou přes střeva, plíce a pokožku. Pokud toto vylučování nestačí, začne si tělo hledat náhradní dráhy, které jsou příčinou chorob - chronická rýma, senná rýma, záněty nosních dutin, kožní vyrážky, hnisavé pupínky, výtoky, ekzémy, astma, revmatismus, choroby střev, infekce močových cest, svalové bolesti, tvoření puchýřů na pokožce a odlupováním kůže. Med má skvělé detoxikační účinky, odplavuje z těla nahromaděné škodliviny, které si tělo shromáždilo ve svých tkáních v průběhu života. Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Pomocí speciální tlakové masáží vyplavou toxiny na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné.
Více čtěte zde >>>

Reflexologie
Reflexologie je metoda stará několik tisíc let. Kořeny této terapie sahají do oblasti Číny, Vietnamu či Egypta, ale je uznávaná i současnou západní medicínou. Je založena na myšlence, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které jsou přímo propojeny s jednotlivými orgány, svaly, klouby a částmi těla, a to pravděpodobně cestou nervových propojení (chodidla jsou jako mikrokosmos, pod kůží jsou tisíce jemných nervů, díky kterým si můžeme pomoci od bolestí a aktivovat uzdravující síly).
Celý lidský organismus, každou jeho část lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různdivě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.
Více čtěte zde >>>

Ebura - tradiční východní akupresurní masáž
Ve Vietnamu je tato masáž (též nazývaná jako Xoa Bop) dodnes praktikována v lékařských střediscích, nemocnicích a Institutech Tradiční Orientální medicíny, protože hraje důležitou roli v léčbě a zachování zdraví.
Již několik tisíc let jsou principy Tarifní východní medicíny připisované tradiční čínské medicíně, její kultuře a vládě, avšak její počátky sahají už do doby 5tisíc let před naším letopočtem na území severní části Vietnamu, kde byly nalezeny první lékařské spisy a nástroje, což dokazuje, že v té době měli Vietnamci systém medicíny již rozvinutý.
Více čtěte zde >>>

Kineziotaping
Takzvaný kineziotejping, jak se metoda nazývá, spočívá v nalepování speciálních pružných pásek na pokožku za účelem zmírnění bolesti v oblasti pohybového aparátu. Slouží zejména pro ošetření páteře a kloubů, k jejich stabilizaci nebo také k odlehčení postižených kloubů, ať již artrózou, nebo úrazem.
Laicky řečeno: bolí Vás koleno, tenisový, golfový loket, krční páteř, kříže, záda trápí Vás lymfatické otoky, karpální tunely?
Více čtěte zde >>>

Indická masáž hlavy
Indická masáž hlavy je ošetření dodávající energii horní polovině těla. Tato masáž je známá jako champissage, od čehož je odvozeno slovo šampón.
Indická masáž hlavy pomáhá uvolnit svaly, zlepšuje prokrvení (obzvláště v lebce, kde může podpořit zdravý růst vlasů) a napomáhá proudění lymfy. Dále může uluvit od bolesti hlavy ze stresu, problémů s dutinami a podráždění očí po námaze.
Více čtěte zde >>>

Manuální lymfodrenáž
Jedná se o speciální manuální techniku, při které dochází k vhánění lymfy do chlopňového mízního systému a tím je přebytečná tekutina odsunuta. Právě chlopně zabraňují zpětnému toku lymfy. V případě manuální lymfodrenáže se nejedná o klasickou masáž! Hlavním rozdílem je to, že manuální lymfodrenáž ovlivňuje přesně daným tlakem pouze kůži a podkoží, zatímco klasickou masáží se masér snaží působit na hlouběji uložené svaly.
Více čtěte zde >>>